Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

O PROJEKCIE 

Rozwój nowych narzędzi do uatrakcyjniania procesu kształcenia jest jednym z elementów Strategii Rozwoju Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Pozwalać one mają nie tylko uatrakcyjnić proces nauczania ale przede wszystkim poprawić jego efektywność. Rozwiązania oparte na e-learningu od lat stosowane są w procesie nauczania. Wśród licznych zalet systemów e-learningowych występują również istotne ich wady związane z utratą przez studenta bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Poszukiwanie najlepszego rozwiązania w tej sytuacji nie jest zadaniem łatwym. Rozwiązaniem tego zagadnienia są informatyczne systemy mieszane - systemy "blended learningowe". Do ich implementacji w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej - Wnioskodawcy Projektu - poproszony został partner z Bifrost University w Islandii, posiadający wieloletnie doświadczenie na polu informatycznych rozwiązań wspomagających proces nauczania. 

Bazując na doświadczeniu partnera islandzkiego - Bifrost University oraz wsparciu finansowemu udzielonemu przez Partnerów z Państw-Darczyńców (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) zaangażowanych w edukację, możliwe stało się realizowanie działań w ramach współpracy instytucjonalnej z Islandią.

Dzięki wdrożeniu Projektu - INNO-Connection: rozwój polsko-islandzkiego partnerstwa w dziedzinie doskonalenia kształcenia akademickiego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej- Wnioskodawca spełni wymogi systemu szkolnictwa wyższego dot. wdrażania technik e- learningowych, a obaj Partnerzy rozwiną współpracę międzynarodową (wspólne badania, wzrost mobilności).  

Projekt - INNO-Connection: rozwój polsko-islandzkiego partnerstwa w dziedzinie doskonalenia kształcenia akademickiego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej - finansowany ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.