Robocza wizyta partnerska w Bifrost University na Islandii

W dniach 23-25 września 2014 odbyła się robocza wizyta partnerska przedstwicieli Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej w Bifrost University na Islandii, w ramach realizowanego projektu "Inno Connection". Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia na odległość - blended learning, oraz przygotowanie WSFiP do wdrożenia informatycznych rozwiązań usprawniających proces nauczania. Spotkanie skoncentrowane było zarówno na kwestiach metodycznych prowadzenia nauczania z wykorzystaniem rozwiązań teleinformatycznych jak również technicznych związanych zarządzaniem systemami LSM - SMS - CMS.

W spotkaniach udział wzięli:
- ze strony Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej:

• prof. nadzw. dr hab. inż. Jacek Binda - Prorektor,
  • dr Elżbieta Rak-Młynarska - Dziekan,
  • dr inż. Adam Żabka - Prodziekan,
  • mgr inż. Jacek Stanisławski - specjalista IT.

- ze strony Bifrost University:

• Kari Joensen - Asystent prof./Dyrektor Centrum Badań,
  • Hulda Ingibjörg Rafnarsdóttir - Dyrektor Studiów Przygotowawczych,
  • Hjalti Rósinkrans Benediktsson - Dyrektor Centrum LMS.

W spotkaniu z przedstawicielami Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej udział wzięli również przedstawiciele Bifrost University z Rektorem Vilhjálmur Egilsson na czele.